Používejte vyhledávače letenek

Pokud rádi létáte na dovolenou, máte dvě možnosti. Buďto si koupit zájezd přímo u cestovní kanceláře, což je jednodušší cesta, anebo si jednotlivé služby pořídit samostatně. Druhá varianta může být sice náročnější, ale zároveň o hodně levnější a ještě k tomu si dovolenou můžete nakombinovat podle svých představ.
cestující v letadle
Pokud tedy nakupujete letenky zvlášť, určitě využijte takzvané srovnávače letenek. Fungují stejně, jako jakékoliv jiné. Pokud je poznáte blíže a pochopíte, jak fungují, můžete ušetřit spoustu peněz i času.
Asi nejznámějším je skyscanner.cz, který má dlouholetou tradici a umožňuje různé způsoby vyhledávání. Dejte pozor na použití webu s českou koncovkou. Anglický nabízí vyšší ceny letů.
V případě, že chcete letět po Evropě, nebo do jiných blízkých destinací, nejlepším vyhledávačem je ten, který hledá nízkonákladové dopravce. Jedním z nejoblíbenějších je azair.com. Je aktuální a nabízí velké množství možností hledání – například víkendové lety, lety z více letišť nebo například open jaw letenky, neboli ty s odlišným příletovým a odletovým místem. Navíc se web v současné době soustředí i na rozšiřování mimo Evropu.
let na dovolenou
Dalším velice oblíbeným vyhledávačem je český kiwi.com. Sice nenabízí tolik funkcí, je ale skvěle graficky zpracovaný a přehledný. Obsahuje hledání letů po celém světě. Je ideální na krátké vzdálenosti v zahraničí. Skvělou nabídkou Kiwi je garance toho, že pokud nestihnete další let z důvodu zpoždění předchozího, na vlastní náklady obstarají jiný. Nevýhodou je, že aby se tomuto vyhnuli, nabízí přestupy s delším hodinovým rozpětím.
Novým webem je cestolet.cz. Zde si můžete vyhledat akční letenky na určité místo. Pokud nemáte čas být pořád u počítače, je možné si nastavit zasílání upozornění na email.
Srovnávačů letenek existuje nespočet a stále přibývají nové. Je třeba si je ozkoušet. Tak jedině zjistíte, který vám vyhovuje nejvíce. Když už si najdete ten svůj, pravděpodobně nebudete hledat jinde.